Chancellor

KDYTM Tengku Mahkota Pahang, Tengku Abdullah Al-Haj Ibni Sultan Haji Ahmad Shah Al-Musta'in Billah

CHANCELLOR

KDYTM Tengku Mahkota Pahang, Tengku Abdullah Al-Haj Ibni Sultan Haji Ahmad Shah Al-Musta'in Billah D.K., SSAP., SIMP., DK (Terengganu)., DK (Johor)., SPMJ., PAT.,

Kebawah Duli Yang Teramat Mulia Tengku Mahkota Pahang Tengku Abdullah Al-Haj Ibni Sultan Haji Ahmad Shah Al Musta'in Billah, was born on July 30, 1959 at Istana Mangga Tunggal, Bandar DiRaja Pekan, Pahang Darul Makmur. His Highness is the son of Sultan Haji Ahmad Shah Al-Musta'in Billah Ibni Almarhum Sultan Abu Bakar and her royal consort, Kebawah Duli Yang Maha Mulia Al Marhumah Tengku Hajjah Afzan binti Almarhum Tengku Panglima Perang Tengku Muhammad.

  • 1 Jul 1975 - His Highness was constituted as KDYTM Tengku Mahkota Pahang
  •  23 Oct 1977 - His Highness was installed as KDYTM Tengku Mahkota Pahang
  •  4 Sep 2004 - His Highness was installed as Chancellor of Universiti Kuala Lumpur
 Yang Berhormat Dato' Sri Ismail Sabri bin Yaakob

Pro Chancellor I

Yang Berhormat Dato' Sri Ismail Sabri bin Yaakob

  • Menteri Kemajuan Luar Bandar dan Wilayah (Julai 2015 – Kini)
  • Menteri Pertanian dan Industri Asas Tani 16 (Mei 2013 – Julai 2015)
  • Menteri Perdagangan Dalam Negeri, Koperasi & Kepenggunaan (09 April 2009 – 2013)
  • Menteri Belia Dan Sukan (18 Mac 2008 - 08 April 2009)
  • Pengerusi Perbadanan Nasional Berhad (PNS) (01 Jan 2008 - 18 Mac 2008)
  • Pengerusi Astronautic Technology (M) Sdn. Bhd. (April 2007 - 18 Mac 2008)
  • Pengerusi Kompleks Sukan Negara Bukit Jalil (KSN) (April 2003 - April 2006)
  • Ahli Majlis Perbandaran Temerloh, Pahang (1996 – 2000)
  • Ahli Lembaga Pengarah Penggalakan Pelancongan Malaysia (1995 – 2000)
  • Ahli Lembaga Pengarah, Lembaga Kemajuan Pahang Tenggara (DARA) (1995 – 2000)
  • Setiausaha Politik Kepada Menteri Kebudayaan, Kesenian & Pelancongan Malaysia (1995 - 1999)
  • Ahli Majlis Daerah Temerloh, Pahang (1987 - 1996)
  • Timbalan Pengerusi Lembaga Pengarah (Pengarah Penggalakan Pelancongan Malaysia) (1993 - 1995)
Yang Berhormat Tan Sri Datuk Seri Panglima Annuar bin Haji Musa

Pro Chancellor II

Yang Berhormat Tan Sri Datuk Seri Panglima Annuar bin Haji Musa

  • Chairman, Majlis Amanah Rakyat (MARA)

Pro Chancellor III

Yang Berbahagia Dato' Sri Ibrahim b. Ahmad

Director General, Majlis Amanah Rakyat (MARA)

Pro Chancellor IV

Yang Berhormat Dato' Sri  Dr. Adham Baba

Chairman, Universiti Kuala Lumpur (UniKL)

 

CONNECT WITH US

Universiti Kuala Lumpur Malaysian Spanish Institute, Kulim Hi-Tech Park, 09000 Kulim, Kedah, Malaysia.

  • dummy++604-403 5199 / 5200   dummy+604-403 5201   dummy enquiries@unikl.edu.my 

  

     

Search